ייצור משרביות

תוכל למצוא אצלנו בסגרון מגוון רחב ביותר של משרביות בכל הצורות, הגדלים והסגנונות. אנו מעניקים שירותי ייצור משרביות מעוצבות באופן ייחודי פר לקוח ולקוח. אתם מוזמנים להינות ממיטב העיצובים שלנו.

למידע נוסף ולהצעת מחיר אתם מוזמנים ליצור קשר: 053-4202619

מהי משרביה

משרביה היא אלמנט אדריכלי, עיצובי ושימושי המאפיין את עולם האדריכלות המוסלמי החל מתקופת ימי הביניים ועד למאה ה-20. מקורן של המשרביות ממצרים והסביבה ועדויות מהמאה ה-12 לשימוש בהן נמצאו בבגדד מימי החליפות העבאסית. אלמנט משרביה משולב באמנות ובציורים עתיקים וניתן לראות שילובים שלו במעקות ובפרגודים. בעת העתיקה, המשרביה הייתה עשויה לרוב מסבכת עץ ושימשה לבנייה של הקומות הגבוהות בבניינים ומבנים. 
 
את המשרביה ייצרו במקור מתערובת של אדמה ומים במטרה ליצור תערובת דחוסה. השימוש באדמה לצרכי בנייה בתקופה העתיקה היה נפוץ ומפותח וגם כיום מדובר במשאב חשוב המשמש לבנייה ובמיוחד בעולם הערבי והמוסלמי. 
 

יתרונות השימוש במשרביה לבנייה

הבנייה באמצעות משרביה כוללת היבטים עיצוביים, סביבתיים וחברתיים. התפתחות השימוש במשרביה נבע מהרצון ליצור הבדלה בין פנים הבית לחוץ ולאפשר כניסת אוויר ואור אל פנים הבית וזאת תוך שמירה על הפרטיות. בשעות היום, המשרביה מוארת מקרני השמש וחלקי הסבכה המרכיבים אותה מונעים מהצופה מבחוץ לראות מה מתרחש בבית החשוך בהשוואה לסביבת החוץ. עובדה זו אפשרה לנשים המוסלמיות לשמור על צניעותן ולא להיחשף. המשרביה מאפיינת בנייה במדינות חמות ואפשרה אוורור טבעי של הבית והצללה מפני השמש הקופחת, מדובר באלמנט שימושי למדי בתקופה שקדמה להתפתחויות טכנולוגיות מודרניות.
 
משרבייה בהקדשה
 

מגוון שימושים של משרביה כאלמנט אדריכלי ופרקטי

השימוש במשרביה יצר חלונות ומרפסות תלויים וכן אזורים מוצלים מתחת לבית, המשרביה אפשרה הגנה על החלונות בקומות הנמוכות של הבניין. כיום המשרביות נמצאות בשימוש בעולם האדריכלות כאלמנט עיצובי בבנייה המאפשר משחק בין אור וצל ואוויר. חומר הגלם העיקרי המשמש בתהליך ייצור משרביות כיום הוא בטון, אולם ניתן למצוא גם משרביות מעץ, משרביות מתכת ועוד. אחד האלמנטים האדריכליים המפורסמים אשר עשו שימוש במשרביה הוא מגדל באחר באבו דאבי, שם שימשה המשרביה כמעטפת סבוכה תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ליצירת שילוב בין עתיק למודרני.
 
 
בנייה בעזרת משרביה מאפשרת צמצום של קרינת השמש בכ-50% ובשילוב של פאנלים סולריים, ניתן לצמצם את הצורך וההוצאות על תאורה וקירור מלאכותיים, מדובר באלמנט אקולוגי אשר תורם לשמירה על הסביבה. תהליך ייצור משרביות הינו פשוט וכולל יצירת תערובת דחוסה ש אדמה חרסיתית מסוננת, חול ונייר. 
 

שימוש מודרני במשרביה

כיום שיטות הייצור המודרניות מאפשרות שימוש באותו האופן בבטון, מתכת ועץ תוך שמירה על העקרונות המקוריים של ייצור משרביות. לאחר יצירת התערובת הדחוסה הכוללת מלט, מים וחול מוסיפים סיבים במטרה ליצור חומר גלם מוצק ועמיד. את התערובת יוצקים למסגרות מעוצבות במגוון סגנונות ועיצובים, אם בהתאמה והזמנה אישית או בפורמולות תעשייתיות מוכנות מראש. עם סיום התהליך, ניתן לחלץ את המשרביה מהמסגרת ועשות בה שימוש לבנייה כאמצעי דקורטיבי ופרקטי כאחד.
 
 
שימושי המשרביה הנפוצים כוללים:
• חיפוי חיצוני של דלתות, חלונות וקירות.
• חיפוי מרפסות ליצירת הצללה ואוורור תוך שמירה על פרטיות.
• משרביות בטון משמשות כיום לבניית מבנים מודרניים.
• יצירת עיצובים מקוריים.
• יצירת חיץ מבלי לחסום את תנועת האוויר.
• יצירת ייחוד וסגנון תוך שימוש במגוון צורות וצבעים.

פרויקטים

פרויקטים

עבודות רהיטי בית כנסת

עבודות רהיטי בית כנסת

שירותי כרסום

שירותי כרסום

דלתות יוקרה

דלתות יוקרה