חריטה בלייזר

חריטת לייזר ניתנת לביצוע על חומרי גלם שונים ובין היתר גם על מוצרי פלסטיק ועץ קיימים. חריטה בלייזר מאפשרת חשיפה והבלטה של ממדים שונים ושכבות שונות של החומר ובאמצעות כך ניתן ליצור מוצרים ממותגים, הקדשות אישיות ומוצרים ייחודיים, ניתן לבצע חריטה בלייזר תלת מימד, צריבה בלייזר ועוד.

 

טכניקת זו מעניקה אפשרויות רבות לביצוע גרפיות שונות ויוצרת פאטרנים וטקסטורות בחומרים קשיחים כמו: עץ, מתכת, פרספקס ועוד. ישנה אפשרות לבצע צריבה בלייזר גם על פלסטיק, עורות, בדים וחומרי סיליקון שונים ומיוחדים. צבע החריטה והעומק שלה תלוי גם הוא בחומר עצמו, שכן בתהליך החריטה אין צורך בשימוש בדיו או בצבעים מיוחדים והצבע המתקבל הוא צבע חומר הגלם הטכנולוגיה של החריטה מתבצעת על ידי לייזר ולכן ניתן לחרוט במוצרים רבים בזמן קצר יחסית.

 

חריטה על מתכת

חריטה בלייזר על מתכת היא תהליך נקי, ללא צורך בדיו ובמכונת כרסום. בתהליך זה נוצר מפגש בין קרני הלייזר למתכת ובכך ניתן לבצע עיצובים מרהיבים בהתאם לנדרש. בעת תהליך החריטה על מתכת ניתן לקבוע מראש את האזורים עליהם נרצה לחרוט, עומק החריטה והסגנונות המיוחדים. לפי התהליך יוצרים סקיצה בתוכנה מיוחדת אשר מכילה את מידות חומר הגלם עליו נעבוד ובהתאם לכך את סגנון החריטה הנדרש, עומק, צפיפות החריטה צורניות ועוד. ניתן לבצע חריטת לייזר על מתכת ולהגיע לתוצאות יפות ומרהיבות במיוחד. ניתן לחרוט על מגוון סוגי מתכות למעט אלומיניום. אך העץ ותוכנותיו מאפשרים מגוון של חריטות ייחודיות ומקוריות.

חריטה בלייזר

חריטה על פלסטיק ופרספקס

חריטה על פלסטיק ופרספקס מתאפשרת בעקבות תכונות חומרי הגלם. מכיוון שלקרני הלייזר אין השפעה על תנודתיות חומר הגלם בתהליך החריטה ניתן לבצע עבודות אומנות שללא הלייזר הן אינן אפשריות. חריטה על פרספקס שמתבצעת למטרות תוויות, שלטים או שלטי סימון. החריטה מתבצעת על חומר פלסטי קשיח דמוי זכוכית ויתרונה בעמידות של המוצרים ובתהליך החריטה עצמו. כמו כן, חריטה בלייזר מאפשרת דיוק מושלם ורמת גימור איכותית ביותר בזכות תכונות חומר הגלם הייחודי.

 

איך מבצעים חריטה?

חריטה בלייזר מתבצעת בעזרת קרן לייזר שמגיעה במגע בחומר שבחרנו - עץ, פלסטיק או מתכת. צריבה בלייזר מגיעה באמצעות הוראה של מחשב, מקובץ מיוחד שמגדיר לקרן לייזר את הפעולה המדויקת ואת אזור הסימון והחריטה. קיימת כמובן אפשרות לשלוט במהירות ובעוצמת החריטה של הקרן לייזר, במידה ומעוניינים שתהייה מהירה יותר או איטית יותר. ההבדל בין חריטת לייזר לבין צריבה בלייזר טמון למעשה באופי של הגרפיקה - בחריטה בלייזר נוהגים להתייחס לקווים עצמם, בעוד שבצריבה ניתן למלא שטח שלם. עוד קודם לפני שמצבעים את החריטה או הצביעה, שתי פעולות דומות כאמור, צריך להתייחס לכל האלמנטים שיעזרו להגיע לרמת הגימור המדויקת והמשולמת שניתן. כמו לדוגמא קו או משטח , סוג של חומר ועוד. 

חריטת לייזר בעץ

חשוב לדעת!

כל חומר מגיב שונה לקרן הלייזר ולפיכך אם ברצונכם לבצע חריטת לייצר בחומר שעדיין לא נוסה אנו ממליצים לוודא את תכונות חומר הגלם בעת המפגש עם קרני הלייזר ולוודא כי התוצאה המתקבלת היא אכן התוצאה הרצויה. 

 

למידע נוסף על חיתוך בלייזר ושירותים נוספים - חזרו לעמוד חיתוך בלייזר

פרויקטים

פרויקטים

שירותי כרסום

שירותי כרסום

דלתות יוקרה

דלתות יוקרה

חיתוך cnc וכרסום עץ

חיתוך cnc וכרסום עץ