חיתוך פרספקס בלייזר

אנשים רבים מכירים את הזכוכית האקרילית בשם: פרספקס (perspex). הפרספקס הוא למעשה  חומר פלסטי סינטטי, שנמצא בשימוש רב בבית או במקומות תעשייתיים. ניתן להשתמש באמצעות חומר הפרספקס בתחום הריהוט או התעופה, במחשוב והאלקטרוניקה כמו דיסקים פאנלים וכו'. בעולם הרפואה, מעבדות מחקר למיניהן ועוד הוא חומר שימוש נפוץ בקרב מעצבי תכשיטים ומעצבים בתחומים שונים. 

 


תכונותיו המיוחדות של הפרספקס

 

את הפרספקס ניתן לכופף ולעצב על ידי חום, כמו כן על ידי מכשירי כיפוף פשוטים שמאפשרים כיפוף של הפרספקס לאורך קווי קיפול וגם באמצעות שימוש בתנורים מיוחדים שיועדו לחומר הזה, ולתבניות תלת ממדיות, שהן קובעות איך הצורה הסופית של החומר תראה.

 

  • בעל שקיפות מאוד גבוהה – הוא מצליח להעביר קרוב ל100 אחוז מהאור הנראה, הוא יותר שקוף מזכוכית. 
  • קשה ופריך - ביחס לזכוכית הרגילה הוא עמיד בפני פגיעות ואינו מתנפץ, יכול להישבר בכיפוף. 
  • בעל צפיפות נמוכה – משקל סגולי נמוך יותר מהזכוכית.
  • עמידות וחזק – משמש לשילוט חוץ.

 

חיתוך מוצרי פרספקס בלייזר

 

עיבוד הפרספקס באמצעות קרן לייזר

 

חיתוך פרספקס בלייזר מאפשר תהליך עבודה יעיל במיוחד ותוצאות מרהיבות. אופן החיתוך נעשה על ידי לוחות חומר שמונחות במכונת הלייזר והן נחתכות על פי שרטוטו ותכנון ממוחשב מראש. התוצר המוגמר שמתקבל בשיטה הזו הוא איכותי ומרשים במיוחד ואין צורך לעבד אותו עוד לאחר מכן. החתך מלוטש ונקי ללא סימני שריפה ופיח. ניתן גם לחתוך באמצעות צריבת/ חריטת פרספקס בלייזר באופן מדויק לא פחות. הצריבה מבוצעת על פני השטח של הפרספקס,  אך יכולה גם להצליח להגיע לעומק של מילימטרים, זה תלוי בסוג הצריבה עצמה.

 

זה תהליך שלא כולל צבע והתוצאה שמתקבלת היא בשינוי בשטח הצרוב לעומת השטח הלא מעובד. יש פרספקס מסוג CAST שהוא שקוף, הצריבה עליו מחספסת את פני השטח ועשויה לפגוע וכך מתקבל סימון בצבע לבן. כך למעשה ניתן ליצור סימונים על מוצרים, לעשות סמלים, ליצור את הלוגו או אם רוצים לצרוב מידע טכני. בנוסף, ניתן להיעזר בצריבה או באמצעות חיתוך בלייזר על מנת ליצור מגרעות או להתאים את המידה של החלקים בכדי לחבר  ביניהם. 

 

חיתוך לייזר פרספקס

עבודות חיתוך פרספקס בלייזר הינן עבודות מיוחדות הדורשות מיומנות גבוהה ומדויקות. בשל התכונות של חומר הגלם ניתן לבצע חיתוך לייזר פרספקס בגימורים נקיים ומהירות ובהתאם לכך הפחת הנובע מחומר זה הוא קטן משמעותית ביחס לעץ או מתכות אחרות. חיתוך הפרספקס מתבצע על גבי מכונת החיתוך בלייזר, כאשר מניחים במכונה את הלוחות ומזינים בה את התוכניות הנדרשות. בשל התכונות המיוחדות של מכונת החיתוך בלייזר אין כל חשש לפגיעה של המוצר הסופי, מכונת החיתוך אינה דורשת מגע פיזי בין הפרספקס לעין המכונה ובכך הפרספקס אינו ניזק ואף ישנה אפשרות לייצר מוצרים עדינים מאוד לתעשיות השונות ולשימושים פרטיים. כמו כן בעזרת חיתוך לייזר פרספקס ניתן לבצע גם חריטה או צריבה על גבי חומר הגלם לטובת סימון מוצרים, מיתוג מוצרי פרספקס, מידע שימושי למוצר ועוד.
 

 

למידע ופרטים נוספים צרו איתנו קשר באמצעות טופס יצירת הקשר

פרויקטים

פרויקטים

שירותי כרסום

שירותי כרסום

דלתות יוקרה

דלתות יוקרה

חיתוך cnc וכרסום עץ

חיתוך cnc וכרסום עץ