חיתוך עץ בלייזר

החיתוך בלייזר על עץ מייצר הרבה חום כך שהתוצאה היא שהשוליים של החיתוך נצרבים והופכים לכהים. כל עץ מגיב אחרת לחיתוך בלייזר וגם התוצאה של הלוחות מכל עץ יתנו תוצאה שונה מאחד לשני. הסיבה לכך היא שהעץ הוא חומר טבעי ולא אחיד בכמה פרמטרים כמו מידות הלחות והיובש שלו, כמות השמן שהוא מייצר, האזור בעץ עצמו שממנו נוסר הלוח, בליטות ושקעים- "עיניים" שמשפיעות על תוצאת חיתוך עץ בלייזר. אך בנוסף לכל זה בתכנון מדויק ונכון אפשר להגיע לתוצאות יפייפות ולייצר מגוון של מוצרים מאוד מיוחדים בעזרת חריטה בלייזר על עץ: רהיטים, מארזים וקופסאות, פסלים ויצירות אומנות מרהיבות ועוד. 

חיתוך עץ לייזר

 

חיתוך עץ מלא בלייזר:

העץ הוא חומר גלם שנמצא בשימוש רב כי הוא נפוץ ומתאים למבחר מוצרים. מקובל לחלק את העץ לעצים רכים ועצים קשים. הרכים הם: האורן, אשוח וארז שגדלים די מהר ומחירם יחסית נמוך. ביחס לעצים הקשים שמגיעים מאירופה ויערות הגשם כמו עץ בוק ואלון. העצים נבדלים בצפיפות שלהם, בצבע, בשמנים שהם מפיקים בהתאמה שלהם ליצור גודל ועיבוד הלוחות. תהליך חיתוך עץ מלא בלייזר הינו תהליך ארוך יותר מכיוון שחומר הגלם אינו מעובד ולכן נדרשת עבודת חיתוך עץ מיוחדת, סבלנות ומקצועיות רבה. כאשר עובדים עם עץ חשוב מאוד לשים לב לתכונות חומר הגלם אשר עשויות להשפיע על תהליך החיתוך בלייזר.

 

חיתוך עץ "סנדוויץ":

עץ סנדוויץ' הוא לביד המורכב משכבות עץ אשר מודבקות אחת לשנייה. מבנה הסנדוויץ' מעניק לפלטת העץ עמידות גבוהה ובכך מונע ממנו להתעוות. משקלו של הלביד יהיה גבוה יותר באופן יחסי וזאת בעקבות מספר השכבות המודבקות וסיבי העץ השונים. בשל תכונותיהם של הלבידים נדרשת איכות חיתוך עץ בלייזר גובהה למידי, לכל לביד תיווצר רמת גימור שונה בעת החיתוך ולכן נדרש לבצע אב טיפוס לפני החיתוך בלייזר, כמו כן במידה וחיתוך הלייזר לא מניב את התוצאה הרצויה ניתן לחזור ולבצע גמורים שונים גם בכרסום וחיתוך CNC.

 

חיתוך MDF בלייזר:

MDF הינו העץ הנפוץ ביותר לחיתוך לייזר בעץ ובעבודות עץ בכלל. MDF עשוי מנסורת עיבוד חלקי עץ שונים ושבבי גילוף וכרסום אשר מודבקים יחד ונכנסים למכונת לחץ אשר מאגדת אותם לכדי פלטת עץ חזקה דיה ומשמשת למגוון מוצרים בתחום הנגרות. חיתוך לייזר ב MDF הינו חיתוך "קל" באופן יחסי שכן שבבי העץ מאפשרים חיתוך נקי ויעיל לאורך כל התהליך.

חיתוך שלט עץ בלייזר

 

למידע נוסף על חיתוך וכרסום עץ ב CNC

 

 

חריטה בלייזר על עץ:

היכולת המרשימה ויתרון מובהק בתהליך חיתוך עץ בלייזר היא החריטה שניתן לעשות על העץ. ניתן לצרוב אותיות ומילים בצורה עדינה וליצור גרפיקה או לצרוב שטחים באמצעות חריטה בלייזר על עץ. לצרוב על פני השטח או לגרוע מהעובי וליצור מולטי שכבות עמוקות. בתכנון מדויק ניתן לעשות חריטה עמוקה מאוד עם כמה שכבות, ככל שצבע העץ בהיר יותר הצריבה תהייה עם קונטרסט גדול יותר, בעץ המייפל למשל. לעומת זאת בעץ איפאה שנחשב לעץ כהה ניתן להגיע לתוצאה איכותית ומרשימה מאוד. עץ אלון ניתן לצריבה בלייזר אך לפעמים הגרפיקה שנצרבה מאוד דומה לגוונים הכהים שבעומק העץ והתוצאה יכולה להיות פחות מודגשת ובולטת. השימושים בחריטה הן למטרות צריבה על קופסא, חריטה של לוגו, מארזי יין, שלטי עץ, צריבה של טקסטורות ועוד. 

 


חיתוך לייזר נייר:

הלייזר גם מאפשר כאמור חיתוך לייזר בעץ וחיתוך מדויק של נייר וקרטון, כמו כן גם צריבה, חריטה וחיתוך בלייזר שמספקים ביצועי גרפיקה שונים ומקוריים. נייר הוא מקור השראה שאין לו גבול לצרכים היומיומיים מכרטיסים, אריזות ועד לבנייה של מודלים. 

 

למידע ופרטים נוספים תוכלו ליצור איתנו קשר בטופס יצירת קשר

פרויקטים

פרויקטים

שירותי כרסום

שירותי כרסום

דלתות יוקרה

דלתות יוקרה

חיתוך cnc וכרסום עץ

חיתוך cnc וכרסום עץ